Ana sayfa Bakım Doğal Yöntemlerle Sivilcelerinizden Kurtulmanın Tam Vakti!

Doğal Yöntemlerle Sivilcelerinizden Kurtulmanın Tam Vakti!

191
0

Ergenlik sivilceleri, regl zamanları çıkan sivilceler veya stres kaynaklı sivilceler… Hayatın bir döneminde mutlaka sivilce problemleriyle uğraşmak zorunda kalmak kaçınılmaz maalesef. Peki bu sivilcelerden kurtulmak mümkün mü? Canınızı sıkan bu durumdan doğal yollarla kurtulabilirsiniz. Limonun asidik yapısı sayesinde cildinizi yatıştırır. Bu yüzden limon içeren 3 farklı tarifi cildinize uygulayabilirsiniz.

Cildinizi Onarmak için: Aloe Vera ve Limon

Aloe Vera cildinizde oluşan sivilce izlerini onarmak için bire bir çözümdür. Özellikle yanık tedavisinde kullanılan Aloe Vera, iz kalan sivilce izlerine çok iyi geliyor. 1 yemek kaşığı aloe vera ve 1 yemek kaşığı limonu karıştırın ve cildinize uygulayın. 15 dakika beklettikten sonra cildinizi yıkayın. Aloe veranın herhangi bir yan etkisi olmadığı için bu maskeyi istediğiniz sıklıkta kullanabilirsiniz.

Tahriş Olan Cildinizi Yoğurt ve Limon ile Yenileyin!

Yarım kahve fincanı yoğurdun içine yarım limonu sıkın ve karıştırın. Ardından cildinize küçük dokunuşlar ile masaj yaparak sürün. 10-15 dakika beklettikten sonra ılık su ile yıkayın. Çok hafif bir maske olduğu için haftada 2-3 kez yapabilirsiniz.

Geleneksel Bir Yöntem İçin: Salatalık ve Limon

Salatalığın cildin sağlıkla kalmasıyla bir alakası var. Çünkü salatalığın yüksek su içermesi, cildi taze tutması, cildi nemlendirmesi gibi özellikleri vardır. Bu yüzden siilcelerinizin olduğu bölgelere salatalık maskesini uygulayarak o kısımdaki hücrelerin yenilenmesini sağlayabilirsiniz. 1 salatalık ile 1 adet sıkılmış limonu karıştırın ve cildinize uygulayın. 15-20 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Daha sonra cildinizi su ile temizleyebilirsiniz. Bu maskeyi de istediğiniz zaman istediğiniz kadar uygulayabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here