Ana sayfa Bakım Düzenli Saç Bakımı ile Parlak ve Yumuşak Saçlara Kavuşun

Düzenli Saç Bakımı ile Parlak ve Yumuşak Saçlara Kavuşun

4222
0

Saçlar bir kadının en güzel giysisinden biridir. O yüzden saç bakımına dikkat etmek kendinizi de iyi hissetmenizi sağlayacak önemli etmenlerden biridir. Günlük saçların maruz kaldığı dış etkenler her ne kadar gözle görülür etkiler yaratmasa da aslında zamanla saça büyük zararlar verebiliyor. Bu yüzden günlük ritüelinizde yapacağınız küçük dokunuşlarla saçlarınızı bu dış etkenlerden kolayca koruyabilirsiniz.

1- Kötü hava koşullarına dikkat! 

Yağmur saçların nemini kaybetmesine sebep olurken güneş ışığı da saç köklerinde kuruluğa sebep olmaktadır. Gün içerisinde saçlar bir çok kez hava koşullarına maruz kalıyor. Bu yüzden günlük saçları nemlendirmek gerekiyor.

2- Şampuan Seçimi

Saç tipinize göre doğru şampuanı seçmek çok önemlidir. İçeriğinde bitkisel ürünlerin de yer aldığı şampuanları tercih etmek saçınız için daha besleyici olacaktır.

3- Fön makinasına, düzleştiriciye ve maşaya dikkat!

Fön makinası, düzleştirici veya maşa ürünleri saçlara direk temas ettiği için saçlarda yanma, kırılma gibi şeylere sebep olmaktadır. Bu yüzden saçlara direk temas etmesini engellemek gerekiyor veya bu tarz aletleri kullanmadan önce saçlara serum yağlardan uygulayarak daha az etkilenmesini sağlayabilirsiniz.

4- Saçlarınızı sık sık yıkamaktan kaçının

Saçın doğal yağlanması her ne kadar sizi kötü hissettirse de aslında saçınıza iyi gelir. Bu yüzden her gün duş almak saç köklerinde yağlanmayı engeller ve bu yüzden kuruluğa sebep olur. Her gün yıkamak yerine üç günde bir yıkamak saçlarınıza daha iyi gelecektir.

5- Saçlarınızı kurutma şeklini değiştirin

Duştan sonra saçlarınızı havlu ile sarmak saçlarınızın kırılmasına sebep oluyor. Bu yüzden saçlarınızı ya fön makinası ile kurutun direk ya da ince bir havlu ile sıkmadan suyunu alabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here