Ana sayfa Sağlık Kaliteli Bir Yaşam İçin Kaliteli Nefes Almak

Kaliteli Bir Yaşam İçin Kaliteli Nefes Almak

150
0

Çağın en yaygın konularından biri olan burun darlığı nefes alma zorluklarının yanı sıra normal geçirilen nezle türü hastalıkların daha ağır geçmesine neden olabiliyor. Sürekli grip gibi gezdiklerinden şikayet eden kişilerin burun içinde yeterinde boşluk olmaması bunun en büyük sebeplerinden.

Doğuştan Böyle Bir Burun Yapısına Sahip Olabilirsiniz

Bazı kişilerde doğuştan kıkırdak eğikliği olabiliyor veya burun eti olabiliyor. Ameliyat ile kıkırdağını töpületebilir veya burun etinizi söndürebilirsiniz. Fakat ameliyat sonrası yapılan küçük hatalardan bu durumun daha fazla tetiklenmesine sebep olabiliyor. Bu yüzden ameliyat öncesi tomografi çekilmesi ve doktorunuzla konuyu derinlemesine konuşmalısınız.

Ameliyat Kesin Çözüm Müdür?

Özellikle burun eti ile ilgili problemler yaştan kişiler ameliyat sonrası büyük değişimler yaşamadıklarını iddia ediyorlar. Bunun nedeni burun eti daha sonradan kendisini tekrarlayan bir yapıya sahip. Bu yüzden sürekli ameliyat olmak yerine sizi grip gibi dolaştıran nedenleri hayatınızdan çıkararak, hayatınızı bu yönde şekillendirmeniz daha uzun süreli çözümler sunacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here