Ana sayfa Diyet Kan Grubunuza Göre Beslenme Şeklinizi Seçin

Kan Grubunuza Göre Beslenme Şeklinizi Seçin

332
0

Günümüzde fast food, çok fazla işlem görmüş ürünler veya hormonlu yiyeceklere tüketmemek kaçınılmaz bir hale geldi. Vücuda çok fazla zarar veren bu ürünler sağlıksız ve kilo alımına sebep olabiliyor. Obezitenin inanılmaz derecede artmasının en büyük nedenlerinden biri de sağlıksız beslenme. Bu yüzden sağlıklı ve dengeli beslenirken bunu doğru bir şekilde yapmak istiyorsanız kendi kan grubunuza göre doğru ürünleri tercih etmelisiniz. Peki hangi kan grubu nasıl beslenmelidir?

A Kan Grubu

Yapılan araştırmalara göre A kan grubu et ve süt ürünlerini çok fazla tercih etmemeleri gerekiyor ve bu ürünler kilo alımını hızlandırıyor. Bu yüzden ağırlıklı olarak sebze ürünlerini tercih etmelidir.

Bunlardan bazıları; Havuç, aloe vera, balık, pekmez, ceviz, karabuğday, çavdar ekmeği, yulaflı besinler, yeşil çay, kimyon, keten tohumu, kuşburnu, papatya, limon, karalahana,  soğan, sarımsak, ıspanak, marul, maydonoz, tere, roka ve bunun gibi tüm yeşil yapraklı sebzeler.

B Kan Grubu

B kan grubuna sahip olanlar süt ve süt ürünlerini rahatlıkla tercih edebilirler fakat et seçimi konusunda dikkatli olmak zorundadırlar. Tercih etleri gereken besinler ise şöyledir; Keçi, koyun, kuzu, hindi, tavşan ve yabani etin yanında balık (alabalık, levrek, sardalya, vb.) tüketebilirler. Ayrıca havuç, tüm lahana çeşitleri, patates, patlıcan, kereviz, karnabahar, kırmızı pancar, her türlü biber, pul biber, maydonoz, erik, karpuz, üzüm, incir, vişne, kiraz yeşil çay gibi ürünleri tercih etmelidir. Süt ürünlerinde ise kaşar peyniri, mozarella, koyun veya keçi peyniri ve sütü, doğal sütler, yumurta gibi besinlerle beslenebilirler.

AB Kan Grubu

Modern çağın kan grubu olan AB kan grubu bu çağda bulunan yararlı ve zararlı yiyecek listesine ayak uydurmak zorundadır. Peki hangileri yararlı ve hangileri zararlıdır? Öncelikle yararlı olacak yiyecekler arasında, koyun ve hindi eti, morina, levrek, uskumru, ton balığı, taze yumurta, eski kaşar, keçi ve koyun peyniri ve sütü, yulaflı ürünler, yumuşak buğday, zencefil, yer fıstığı, salatalık, karnabahar, beyaz lahana,  karpuz, ananas, pekmez, magnezyum, kuşburnu, köri, yeşil çay gibi ürünler AB kan grubuna yararlı gelen yiyeceklerdir.

Zararlı olarak ise; Siyah çay, kahve, dondurma, bayat yiyecekler, anason, hindistan cevizi, hazır yiyecekler, fruktoz, glikoz ve mide ve bağırsaklarda gaz veya herhangi bir problem oluşturacak yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

0 Kan Grubu

Et ve et ürünlerinin en yararlı olduğu kişiler 0 kan grubuna sahip olanlardır. Dana, sığır, koyun, yabani et, balık, zeytinyağı, ceviz, enginar, kereviz, lahana, brokoli, çiğ ıspanak, roka, maydonoz ve her türlü yeşil yapraklı sebze tüketilebilir. Ayrıca üzüm, greyfurt, erik, karpuz, mango, vişne, gerçek bal, maden suyu soda, yeşil çay, ıhlamur kuşburnu, kimyon gibi ürünleri tercih etmelidir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here