Ana sayfa Sağlık Regl Ağrılarını Azaltmanın 5 Etkili Yolu

Regl Ağrılarını Azaltmanın 5 Etkili Yolu

196
0

Rahim kasılmaları, stres, ağrılar, bitkinlik… Hemen hemen her kadın regl dönemlerinde ağrılar ile karşılaşıyor. Bu ağrılar kişiden kişiye göre hafif veya sancılı olabiliyor. Ağrılardan kurtulmanın tek çözümü ağrı kesiciler değildir. Bazı yöntemler vardır ki ağrıyı tamamen geçirmese de azalmasına yardımcı olur. Kadınların her ay regl dönemlerinde yaşadığı ağrıları biraz olsun azaltabileceği taktikler şöyle:

Egzersiz Yapın

Ağrı şiddetinize göre esneme ve germe hareketleri yapabilirsiniz. Yaptığınız hareketler kan akışını hızlandıracağı için kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

Vücut Isınızı Arttırın

Sıcak özellikle kasıkları gevşettiği için ağrıyı da azaltacaktır. Bu yüzden sıcak su torbası kullanabilir veya sıcak bir duş seni rahatlatmaya yetecektir.

Bitter Çikolata veya Tatlı Yiyin

Kadınların regl dönemlerinde vücut hızlı bir şekilde magnezyum kaybeder. Bu kaybı önlemek için bitter çikolata gibi yiyecekler tüketin.

E Vitamini Alın

Araştırmalara göre regl döneminde alınan E Vitamini sancıyı azaltıyor.

Bol Bol Uyuyun

Vücudunuzun kırgını atmak için dinlenmeniz gerekiyor. Uyku bunun en iyi dinlenme yöntemlerinden biridir. Çünkü vücudunuz tamamen gevşiyor egzersiz etkisi yaratıyor.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here