Ana sayfa Spor Sizi Spor Yapmaya İkna Edecek Önemli Detaylar

Sizi Spor Yapmaya İkna Edecek Önemli Detaylar

167
0

Sağlıklı bir hayat için spor şart! Spor yapmak hem zihnen hem de bedenen sizi rahatlatır. Amerikada lise öğrencileri üzerinde yapılan bir araştırmaya göre spor yapan öğrencilerin yapmayanlara göre daha dengeli beslendikleri ve şiddete daha az eğilimli oldukları tespit edilmiş.

Hastalıklardan korunmak için de spor yapmak çok önemlidir. Özellikle hareketsizlikten oluşan hastalıklar günümüzde çok fazla arttı. İngilterede yapılan bir araştırmaya göre otobüs şoförleri iki katlı otobüste bilet satışı yapanlara göre daha fazla kalp krizi geçiriyor.

Sporun hastalıklara yakalanma olasılığının yanında var olan hastalığınızı sporla yenebilir veya kendinizi rahatlatabilirsiz. Çağın hastalıklarından biri olan bel, boyun ağrısı özellikle beyaz yakalıların yakalanması kaçınılmaz bir hastalık haline geldi. Çünkü gün boyu masa başında çalışmak bel ağrısına sebep olurken, bilgisayar başında olmak boyun ağrısına sebep oluyor. Tabi bazen önlem almak yetmeyebiliyor. Spor gün boyu vücudunuzun hareketsiz kalmasını önlüyor ve eklemlerin hareketini sağlarken kan akışınızı da aynı zamanda hızlandırıyor.

Spor çok geniş bir alan ve kendinizi en iyi hissedeceğiniz sporu seçmeniz mümkün. Dans etmeyi sevenler zumba, açık alanda olmayı sevenler tenis, rahatlamayı ve doğa sevenler yoga gibi sporları tercih edebilir. Burada önemli olan nokta önce sağlıklı olmayı istemek. Daha sağlıklı günlere…

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here