Ana sayfa Bakım Tırnak Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Tırnak Bakımı Hakkında Bilinmesi Gerekenler

164
0

Bir kadın için tırnaklar çok önemlidir. Çünkü güzel ellerin sırrı sağlıklı ve bakımlı tırnaklardan geçer. Tırnakların gün içerisinde hava almaması veya dış etkenlere maruz kalması ile kötü görünüme sahip olur. Fakat küçük dokunuşlarla aslında çok sağlıklı ve bakımlı tırnaklara sahip olmak mümkün.

Sararmış tırnaklar kadınların en çok karşılaştığı problemlerden biridir. Peki sararmış tırnaklardan kurtulmak için ne yapmak gerekiyor? Taze doğranmış bir limonu tırnaklarınıza sürün. Birkaç kullanımda tırnak sararmanızın azaldığını görebilirsiniz. İşte bu kadar basit 🙂

Sık sık oje sürmek tırnakların nefessiz kalmasına neden oluyor ve bu yüzden tırnak üstlerinin soyulması veya tırnakların kırılması gibi şeyler görülebiliyor. Tırnaklarınızı güçlendirmek için 1 yemek kaşığı limonu ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırarak tırnaklarınıza sürebilirsiniz.

Tırnaklarını güçlendirmenin başka bir yöntemi ise ılık suya 1 yemek kaşığı tuz ekleyin ve karıştırın. Tırnaklarınızı 5-6 dakika içinde bekletin. Ardından nemlendirici krem ile tırnaklarınızı nemlendirmeniz yeterli olacaktır.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here