Ana sayfa Bakım Tırnakların Sağlığını Korumak İçin Bu 4 Maddeye Dikkat Edin!

Tırnakların Sağlığını Korumak İçin Bu 4 Maddeye Dikkat Edin!

187
0

Kadın bakımı deyince akla gelen ilk şeylerden biri tırnaklar bakımıdır. Ellerin güzel ve sağlıklı gözükmesini sağlamak için tırnaklara düzenli olarak bakım yapılması çok önemlidir. İşte 4 adımda tırnaklarınızı korumanın yöntemleri;

1. Tırnaklarınızın Nefes Almasına İzin Verin

Tırnaklarınıza oje sürmeden önce ojenin altına baz kullanmak çok önemlidir. Çünkü oje sürülen tırnaklar nefes almaz ve ojenin içinde bulunan renk pigmentlerini tırnak yüzeyi emer. Bu yüzden tırnakların yüzeyinde soyulma ve bozulmalar meydana gelir. O yüzden kullanacağınız baz tırnaklarınızın hem nefes almasını hem de verilen zararı minimuma indirecektir.

2. Ojelerinizi Düzenli Olarak Temizleyin

Tırnaklarınıza sürdüğünüz ojeyi 2-3 günde bir temizlemeyi ihmal etmeyin. Çünkü hava almayan tırnaklarda bozulma olduğu için düzenli olarak temizlemek gerekiyor ve temizleme sonrası hemen oje sürmek yerine 1-2 gün beklenip daha sonrasında oje kullanılması uzmanlar tarafından öneriliyor. Çünkü tırnakların da dinlenmeye ihtiyacı oluyor. Ek olarak temizlik sonrasında ellerin sabun ile yıkanması ve ardından kremlenmesi tırnaklarınıza iyi gelecektir.

3. Tırnaklarınıza E Vitamini Takviyesi Yapın

E vitamini tırnaklara kalsiyumdan sonra en iyi gelen vitaminlerden biridir. Eczanelerde rahatlıkla bulabileceğiniz E vitaminini, günlük kullandığınız kreminizle karıştırarak tırnaklarınıza uygulayabilirsiniz.

4. Tırnak Etlerinizi Kesmeyin

Tırnak etleri kesildikçe daha hızlı ve düzensiz uzar. Bu da kötü bir görüntüye sebep olur ve her seferinde kesilmesi gerektiği için sizi yormaktan başka bir şey yapmaz. Bu yüzden tırnak etlerini kesmek yerine onları iterek yine kesilmiş gibi bir görüntü elde edebilirsiniz.

Öncelikle ılık suda tırnaklarınızı bekletin ve ardında tırnak etlerinizi itebileceğiniz bir çubuk yardımıyla bu işlemi kolayca yapabilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here