Ana sayfa Diyet Zayıflatan İtalyan Yemekleri

Zayıflatan İtalyan Yemekleri

230
0

Kalori olarak oldukça düşük olan bazı italyan yemekler, diyet listenizde olmasına gereken cinsten. İtalyan yemekleri denilince akla ilk gelenlerden olan makarna, pizza, lazanya ve daha fazlası… Aslında bu yemekler düşünüldüğünde diyet listesine eklemekten ziyade çıkarılması gerekenler diye düşünülüyor fakat işin gerçeği biraz farklı 😉

Diyet listeniz oluşturulurken ana yemeğiniz ince dilim pizza olarak belirleyebilir veya kurutulmuş domateslerden yapılmış makarna eklemek mümkün. Tabi bu yemeklerin yanına mevsiminden taze yeşilliklerden yapılmış bir salata ile tüketmek önemli!

Diyetin başlıca ama ağırlıklı olarak salata tüketmek ve salatanın yanında alabileceğiniz daha küçük porsiyonlarda karbonhidrat. Bol karbonhidrat içermeyen diyet listeniz sizi kısa zamanda istediğiniz kiloya yaklaştırıyor.

Tabi karbonhidrat alımını belli ölçülerde yapmak çok önemli. Mesela 3 günlük bir diyet listesinden birinci gün salata ve bir dilim pizza tüketilirken, ikinci gün karbonhidrat yerine protein alınmalı (Somon gibi) ve üçüncü gün tekrar karbonhidrat (makarna gibi) alınabilir.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here